Manager Zonal

06.03.2023

International Human Resources recruteaza MANAGER ZONAL pentru o companie romaneasca prezenta pe piata din 1991  si isi desfasoara activitate pe piata sculelor de aschiere a metalelor, a echipamentelor industriale si a masinilor-unelte.

Descrierea job-ului:

Viitorul Manager Zonal va sprijini cresterea vanzarilor in 9 judete din Muntenia (Dambovita, Galati, Braila, Arges, Olt, Valcea, Dolj, Gorj si Mehedinti) pe platforme industriale unde functioneaza si se dezvolta companii din industria de prelucrare a metalelor carora clientul nostru doreste sa le asigure o gama larga de solutii si servicii tehnice complete.

Principalele responsabilitati:

  • Promoveaza produsele comercializate de catre clientul nostru catre partenerii de afaceri din zona incredintata;
  • Urmareste derularea contractelor cu partenerii si asigura consultanta tehnica de specialitate, la sediul partenerilor de afaceri;
  • Analizeaza cerintele clientilor si acorda consultanta tehnica privind solutiile cele mai potrivite fiecarei operatii, prezentand caracteristicile tehnice si performantele produselor din portofoliul clientului nostru;
  • Contribuie la fluidizarea fluxului informational si a desfasurarii activitatii in conditii optime, mentine in permanenta legatura cu persoanele de contact din sfera tehnica si comerciala (departamente de achizitii) de la client, transmite si primeste informatii, documentatie, raspunde la orice cerere a acestora etc.;
  • Organizeaza intalniri periodice cu clientii incredintati, inclusiv pregatirea documentelor necesare sustinerii intereselor tehnice si comerciale;
  • Realizeaza ofertele tehnice pentru potenţialii clienţi in stransa cooperare cu Managerul de Produs si in concordanţă cu politica de vanzari a companiei;
  • Genereaza rapoarte pe baza activitatii clientilor si a competitiei;
  • Se ingrijeste de respectarea termenelor si conditiilor de livrare si a modalitatilor de plata agreate cu beneficiarii produselor si serviciilor clientului.

Candidatul ideal:

  • Studii superioare finalizate (de preferat tehnice);
  • Specialist in domeniul tehnic;
  • Permis de conducere cat. B;
  • Experienta anterioara in domeniul prelucrarii/debitarii metalului;
  • Cunostinte operare calculator, aplicatiile Microsoft Office;
  • Experienta in vanzari.

Program si Beneficii:

  • Luni - Vineri, de la 08:00 - 16:30;
  • Contract perioada nedeterminata;
  • Salariu motivant (este negociabil in functie de experienta candidatului);
  • Comision lunar;
  • Automobil;
  • Laptop;
  • Telefon de serviciu;
  • Prime de sarbatori.

Persoanele interesate pot aplica completând formularul de mai jos sau ne pot transmite cv-ul pe adresa de e-mail recrutare@ihres.ro