Contabil Junior, sector 6

06.03.2023

International Human Resources recrutează ECONOMIST / CONTABIL JUNIOR  pentru o companie ca iși desfașoară activitatea în sectorul 6

Candidatul Ideal

 Cerinte:

  • absolvent de facultate cu profil de  sau absovent de liceu economic cu experienta;
  • cunostinte in domeniul contabilitatii;
  • cunostinte word, excel, internet;
  • seriozitate, disciplina, lucru in echipa.

Avantaje:

  • cunostinte Soft One;
  • pentru studii superioare, absolvirea unui liceu economic;
  • membru ceccar.

Descrierea jobului:

  • Facturare si contabilitate de gestiune;

  • Echipa este formata din 3 contabili;

  • Arhiveaza documentele financiar-contabile;

  • Efectuare plati bancare interne si externe;

  • Evidenta salariati (Revisal), contracte de munca, intocmire state de plata lunare;

  • Intocmirea si depunerea declaratiilor fiscale - Intrastat, Anaf;

  • Intocmirea balantelor contabile, pregatirea rapoartelor si statisticilor financiare;

  • Interpretarea conturilor si inregistrarilor contabile fata de Sef Serviciul Financiar - Contabil;

  • Efectuarea operatiunilor si inregistrarilor financiar-contabile (casa-lei si valuta, banca- lei si valuta, carduri, deconturi, achizitii interne si externe).

Program: Luni - Vineri, de la 08:00 - 16:30

Salariu: Negociabil in funcție de experiența candidatului;

Bonus: 50% din salariu la depunerea bilanțului;

Contract de muncă perioadă nedeterminată.

Persoanele interesate pot aplica completând formularul de mai jos sau ne pot transmite cv-ul pe adresa de e-mail recrutare@ihres.ro