Consultant IT - Bucuresti

International Human Resources recruteaza pentru clientul nostru, companie care dezvolta si furnizeaza solutii software și tehnologice particularizate pe nevoile profesiilor liberale

Candidatul ideal

Studii superioare (profil tehnic de specialitate constituie avantaj);
Cunostinte administrare sisteme desktop - Windows, rapiditate in identificarea eventualelor probleme;
Buna abilitati de comunicare, negociere si calcul matematic;
Capacitate de organizare si incadrare in termene;
Perseverent, responsabil, rapiditate in gandire, rezistenta la stres;
Atitudine orientate catre client.

Constituie avantaj:
- experienta de suport tehnic;
- cunoastere elementelor de configurare/suport pentru echipamente hardware;
- cunostine de SQL.

Descrierea jobului

Asigura suport tehnic telefonic si prin internet (remote);

Preia apelurile clientilor pentru solutionarea problemelor acestora;

Operatiuni basic cu baze de date.

Asteptam cv-ul pe adresa de e-mail: recrutare@ihres.ro

Completarea si trimiterea acestui formular reprezinta consimtamantul pentru prelucrarea datelor dumneavoastra, in vederea inregistrarii in baza de date proprie avand ca scop gasirea locului de munca potrivit pentru dumneavoastra.

Declaratia de consimtamand poate fi consultata aici: Termene si Declaratii