Asistent Manager - Limba Germana

06.05.2021

International Human Resources recruteaza ASISTENT MANAGER - care sa cunoasca limba germana - nivel avansat.

Programul este de Luni - Vineri de la ora 08:00 - 16:30;

Contract de munca perioada nedeterminata;Salariu fix + tichete de masa (salariul este negociabil in functie de experienta candidatului).

Descrierea postului: Sa ofere suport Directorului General in activitatiile zilnice.

Responsabilitati:

• Indeplinirea activităților zilnice de secretariat;

• Redactarea si urmarirea indeplinirii programului de activitati al DG.;

• Preluarea si direcționarea apelurilor telefonice;

• Preluarea, inregistrarea, distribuirea la compartimentele implicate, indosariere și arhivarea corespondentei si a mesajelor primite din partea partenerilor, clientilor si a celorlalti angajati;

• Redactarea corespondentei de afaceri necesara desfașurarii activitatii zilnice;• Generarea de rapoarte in relatia cu parteneri;

• Direct implicata in activitati de colaborare cu echipa de vanzari din tara;

• Primirea vizitatorilor și anunțarea persoanelor de contact din societate;• Actualizarea bazei de date documente;

• Rezervari hotel parteneri externi, etc.

• Elaborarea și redactarea documentelor si situatiilor cerute de management;• Asigurarea suportului administrativ pentru toate departamentele firmei;

• Asigurarea protocolului in cadrul intalnirilor, in conformitate cu cerințele zilnice.

Compania pentru care recrutam isi desfasoara activitatea in sectorul 6, aceasta are capital 100% romanesc si activeaza pe piata echipamentelor industriale si a masinilor unelte, oferind servicii de distributie si reprezentare pentru mai multe branduri recunoscute la nivel international.

Persoanele interesate ne pot transmite cv-ul pe adresa de e-mail: recrutare@ihres.ro si sa mentioneze un subiect postul pentru care aplica.